XXV Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej w Pruszkowie

Kolejny pracowity i kolorowy weekend za nami, tym razem spędzony na XXV Jubileuszowej Parafiadzie Archidiecezji Warszawskiej, zorganizowanej na stadionie Znicza w Pruszkowie.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę 28 maja, a udział w nich wzięły całe rodziny z dziećmi. W programie tegorocznej Parafiady znalazło się siedem konkurencji indywidualnych: konkurs wiedzy biblijnej i liturgicznej, bieg na dystansie 60 metrów i 400 metrów, skok w dal, rzuty piłką do kosza, rzuty piłeczką palantową, ringo, oraz pięć konkurencji zespołowych – przeciąganie liny, skok przez skakankę oraz finał Piłkarskiej Ligi Ministrantów.

Oprócz rywalizacji sportowej, przez cały dzień dzieci i młodzież mogły spędzić miło czas w naszym kolorowym kąciku plastycznym Bambino, wziąć udział w pokazach szczudlarzy i żonglerki, maratonie gier planszowych oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Ponadto, przez cały dzień rodziny mogły skorzystać ze specjalistycznej pomocy Fundacji PROPER VIA.

W naszej kolorowej strefie Bambino na dzieci czekała moc plastycznych atrakcji tj. malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie Zwierzaków Uczniaków oraz zabawy z plasteliną. Największą atrakcją naszego kącika było oczywiście malowanie twarzy, wykonywane przez cały czas trwania eventu.

Dowiedz się więcej: