Owocne spotkanie z nauczycielami w Pruszkowie przechodzi do historii!

Za nami edukacyjne wydarzenie pt. "Nauczanie przez doświadczanie. Rozwój dziecka w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej.",  które firma St.Majewski zorganizowała we współpracy z siostrzaną spółką Moje Bambino.

14 listopada w Pruszkowie odbyła się konferencja naukowa skierowana do przedstawicieli szkół i przedszkoli połączona z praktycznymi warsztatami plastycznymi Bambino oraz niepowtarzalną wizytą w jedynej polskiej fabryce kredek - St.Majewski. 

W trakcie konferencji znamienici eksperci w dziedzinie edukacji podzielili się z publicznością swoją wiedzą i praktyką. To wyjątkowe wydarzenia miało na celu wsparcie rozwoju zawodowego kadry nauczycielskiej oraz zachęcenie do wymiany doświadczeń i inspiracji pomiędzy uczestnikami.

Prelekcję rozpoczęła profesor oświaty – Małgorzata Czuj - ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli, a przede wszystkim artysta – plastyk, z wykładem dotyczącym roli aktywności plastycznej w stymulowaniu kreatywności dzieci.

O tym, co powinien wiedzieć nauczyciel w kontekście wpływu mediów społecznościowych i gier internetowych na zdrowie psychiczne dzieci, opowiedziała Karolina Józefowicz – psycholożka i terapeutka, współtwórczyni kampanii społecznej „Odłącz się. Połącz się”.

Ewa Myka – Zaprawa, dyrektor handlowy firmy Moje Bambino, przybliżyła uczestnikom konferencji tematykę kreatywnej przestrzeni w oparciu o innowacyjną metodę STEAM Lab.

Gościem specjalnym konferencji była Dorota Zawadzka „Super Niania” – psycholożka, doradczyni rodzinna i autorka m. in. książki „Pani Doroto! Dziecko mi się popsuło!”, która w inspirującym wykładzie opartym na własnych doświadczeniach życiowych i gabinetowych przedstawiła, w jaki sposób nauczyciel może poprowadzić dziecko w świat sztuki.

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia było wystąpienie Moniki Skikiewicz znanej gronu pedagogicznemu, jako Bajanka, która dosłownie poderwała słuchaczy z miejsc swoją prezentacją, w której pokazała, że czytanie jest przede wszystkim dobrą zabawą!

Dodatkowymi motywami spotkania były tematyczne stoiska prezentacyjno-konsultacyjne, a także atrakcyjne conference packi, które zawierały nie tylko materiały konferencyjne, ale również upominki od partnerów wydarzenia.

Ważnym panelem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem był praktyczny warsztat plastyczny Bambino pt. „Inspiracje plastyczne Bambino, czyli jak zachęcić dzieci do podejmowania aktywności artystycznej”. Jego uczestnicy mieli przyjemność, pod czujnym okiem pani Małgorzaty Czuj, tworzyć m. in. dekoracje bożonarodzeniowe, a nade wszystko inspirować się autorskimi technikami plastycznymi.

Część uczestników wydarzenia skorzystało z niepowtarzalnej okazji odwiedzenia fabryki kredek Bambino i podejrzenia procesu ich powstawania.  Z pewnością było to cenne doświadczenie, a zdobyte spostrzeżenia zapewne pozwolą nauczycielom uatrakcyjnić zajęcia prowadzone z dziećmi i przybliżyć uczniom tematykę produkcji kredek.

Było nam bardzo miło gościć w naszym rodzimym mieście grono pedagogiczne ze szkół i przedszkoli nie tylko z Mazowsza, ale i z oddalonych od nas o setki kilometrów miejscowości.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia: