Marka Bambino uczestnikiem konferencji Re@lnie Odpowiedzialni 2022

Za nami I etap ogólnopolskiej kampanii społecznej “Odłącz się - Połącz się”, której autorem jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia. Jej nadrzędnym celem jest promowanie wiedzy na temat zrównoważonego korzystania z technologii przez dzieci. Partnerem akcji jest marka Bambino, która od pokoleń wspiera kreatywność dzieci oraz prawidłowy rozwój artystyczny, pokazując im świat barwnych, prawdziwych emocji.

Zwieńczeniem I etapu kampanii była konferencja podsumowująca aktywności w ramach edycji 2022, która 13 października br. zgromadziła w klimatycznych wnętrzach warszawskiego Teatru Kamienica nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli oraz wielu specjalistów pracujących z dziećmi.

Organizatorzy zdali sprawozdanie z dotychczasowych inicjatyw i przedstawili kolejne, zaplanowane na 2023 działania. Partnerzy konferencji, w tym nasza kolorowa marka Bambino, zostali uroczyście uhonorowaniu certyfikatami Firmy Re@lnie Odpowiedzialnej 2022. Zapraszamy na fotorelację!

Na uczestników konferencji czekał ciekawy program wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin nauki, którzy na co dzień pracują z dziećmi, rodzicami oraz nauczycielami. Ekspertka Stowarzyszenia - Marzena Tokar – w ciekawy sposób przedstawiła mechanizmy uzależnień u dzieci. Na temat koncentracji dziecka w kontekście współczesnej technologii opowiedziała pedagog – logopeda Anna Wilczyńska. Relacja dziecko - gry komputerowe była tematem przewodnim wystąpienia Joanny Flis – psychologa i certyfikowanej specjalistki psychologii uzależnień. Gościem specjalnym konferencji była Małgorzata Majewska – autorka książki „Dziecko na cyfrowym odwyku”, która w inspirującym wykładzie, opartym na własnym doświadczeniu życiowym, opowiedziała m. in. o cyfrowym odwyku z własną rodziną. Niewątpliwie atrakcją wydarzenia był pokaz eksperymentów chemicznych i sztuczek wykonanych przez nauczyciela chemii oraz znanego iluzjonisty - Damiana Spętanego.

Dodatkowymi motywami konferencji były tematyczne stoiska prezentacyjno-konsultacyjne oraz konkursy, a także atrakcyjne conference packi, które zawierały nie tylko materiały konferencyjne, ale również upominki od partnerów wydarzenia, w tym set kolorowych produktów od marki Bambino.

Cieszymy się, że byliśmy częścią tej akcji. Już dziś możemy potwierdzić, że marka Bambino będzie kontynuować obecność w kampanii “Odłącz się - Połącz się” w roku 2023.  Więcej o kampanii Odłącz się - połącz się (odlaczsie-polaczsie.pl