Marka Bambino uczestnikiem II konferencji Re@lnie Odpowiedzialni

II Edycja profilaktycznego programu Re@lnie Odpowiedzialni wystartowała! Program ten jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się - Połącz się”, a jej organizatorem jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia. Nadrzędnym celem kampanii jest promowanie wiedzy na temat zrównoważonego korzystania z technologii przez dzieci. Partnerem akcji, po raz kolejny, jest marka Bambino, która od pokoleń wspiera kreatywność dzieci oraz prawidłowy rozwój artystyczny, pokazując im świat barwnych, prawdziwych emocji.

W ramach inauguracji programu 2 marca 2023 roku w warszawskim Kinie Helios odbyła się konferencja Re@lnie Odpowiedzialni - Edycja II, która zgromadziła szerokie grono nauczycieli, dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków oraz wielu specjalistów pracujących z dziećmi.

Organizatorzy przedstawili harmonogram działań i zaplanowanych inicjatyw, zaprezentowali także nowe materiały do komunikacji programu. Na uczestników konferencji czekał ciekawy program wykładów prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin nauki, którzy na co dzień pracują z dziećmi, rodzicami oraz nauczycielami. Poruszane były kwestie wpływu nowych technologii na rozwój psychoruchowy najmłodszych, zagadnienia dotyczące utrzymania dziecięcej uwagi czy kreatywności w zawodzie nauczyciela. Specjalistki w zakresie żywienia dzieci wyjaśniły m. in. czym jest neofobia i przekazały wskazówki, jak wspierać dobre nawyki żywieniowe u najmłodszych. Gościem specjalnym konferencji była dr hab. Barbara Bilewicz – adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Przedszkolnej na UMCS w Lubinie – zajmująca się badaniem, rozpoznawaniem i rozwijaniem zdolności twórczych, poznawczych i emocjonalno – społecznych u dzieci. Podzieliła się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami w zakresie innowacyjnej formy  edukacji  - STEAM.

Dodatkowymi bonusami wydarzenia były tematyczne stoiska prezentacyjno-konsultacyjne partnerów programu oraz konkursy, a także conference packi, które zawierały nie tylko materiały edukacyjne, ale również atrakcyjne upominki, w tym zestaw produktów z nowej linii Bambino Pastel.

Stoisko Bambino cieszyło się dużą frekwencją. Nauczyciele mieli okazję zaczerpnąć inspiracji plastycznych, zapoznać się z nowościami produktowymi czy wymienić się swoimi doświadczeniami z użytkowania naszych produktów. Pytaniom i konsultacjom nie było końca, dlatego już nie możemy się doczekać kolejnej konferencji! Więcej o kampanii Odłącz się - połącz się i o tym, jak przystąpić do bezpłatnego programu Re@lnie Odpowiedzialni: odlaczsie-polaczsie.pl 

Foto. Patryk Małysz