Lubryka

LUBRYKI - KREDKI  DO  PISANIA  NA  DREWNIE

 

Lubryki kolorowe

Mają kształt walca o średnicy podstawy 15 mm i długości 100 mm. Produkowane są w 5 kolorach: żółtym, niebieskim, czerwonym, zielonym, czarnym. Są kompozycją kaolinowo-woskową z pigmentami i dodatkami technologicznymi. Pisząc nimi na drewnie pozostawiamy ciągły ślad o jednakowej intensywności i czystości barwy. Wykonane znaki są odporne na działanie światła (nie zmieniają koloru pod wpływem naświetlania). Nie łamią się i nie kruszą.

 

Lubryka grafitowa

Ma kształt prostopadłościanu o przekroju kwadratu o boku 10 mm i długości 100 mm. Jest specjalną kompozycją grafitu z gliną i innymi dodatkami technologicznymi. Służy do znakowania drewna i umożliwia pisanie na mokrym drewnie. Posiada oklejkę papierową chroniącą ręce przed zabrudzeniem.

 

Lubryki fluorescencyjne

Mają kształt prostopadłościanu o przekroju sześciokąta o średnicy koła wpisanego 12 mm i długości 100 mm. Produkowane są w dwóch wersjach : kaolinowej i woskowej. Służą do znakowania drewna w tartakach używających pił optymalizujących z kamerami wizyjnymi w celu wycinania oznakowanych wad – sęków, itp. Kamera sterująca piłą wykorzystuje zasadę odbicia światła od znaku pozostawionego przez kredkę zawierającą w swoim składzie pigment fluorescencyjny.